001_drevena fasada.effectsResult.jpg001_tehlova fasada.effectsResult.jpg002_drevena fasada.effectsResult.jpg002_tehlova fasada.effectsResult.jpg003_drevena fasada.effectsResult.jpg003_tehlova fasada.effectsResult.jpg004_drevena fasada.effectsResult.jpg004_tehlova fasada.effectsResult.jpg005_drevena fasada.effectsResult.jpg005_tehlova fasada.effectsResult.jpg006_drevena fasada.effectsResult.jpg006_tehlova fasada.effectsResult.jpg007_drevena fasada.effectsResult.jpg007_tehlova fasada.effectsResult.jpg008_drevena fasada.effectsResult.jpg008_tehlova fasada.effectsResult.jpg

Architektonické riešenie stavby plne využíva okolitý terén. Dispozičné riešenie a tým aj architektonické členenie fasády objektu reflektuje orientáciu voči svetovým stranám, funkčnému využitiu priestorov, hygienickým požiadavkám a samotnej intimite jednotlivých miestností ako aj susedných stavieb. Architektonické riešenie vhodne doplňuje materiálové riešenie povrchov objektu a okolitá zeleň. Použité materiály a fasádne povrchy a farebné prevedenie sú vyberané s dôrazom na okolitú urbanizovanú a prírodnú krajinu a charakter objektu.

Vstup do rodinného domu je od ulice cez krytý vstup ktorý je tvorený konzolou strešného plášťa rodinného domu. Zo zádveria je vstup do chodby z ktorej je vstup do práčovne s kotolňou, do garáže kde je umiestnená rekuperačná jednotka VZT, spálne rodičov ktorá má vlastný šatník a kúpeľňu, na schodisko do podkrovia a do dennej časti ktorú tvorí kuchyňa, obývacia izba a jedáleň. Kuchyňa je uzavretá posuvnými dverami a pod schodami ma prístupnú komoru. Zo spálne rodičov, chodby a obývacej izby je prístup na terasu. V podkroví sa nachádza chodba z ktorej je prístupná spoločná kúpeľňa a dve detské izby s vlastnými šatníkmi.

štúdia 2018

 

 napíšte nám